NFCtron a EET

Elektronická evidence tržeb je pomyslným strašákem. Ukážeme vám, že s nasazením systému NFCtron je zvládnutí EET jednoduché a není čeho se obávat. Veškerou problematiku máme nastudovanou a pomůžeme vám celý proces zvládnout. 

Jak to funguje v praxi

Nastavení EET v systému je snadné a systém NFCtron vám v tom pomůže. Nejdříve je ale důležité si uvědomit následující souvislosti:

  • Pořadatel akce je nadřazená jednotka, která nic neprodává (kromě situace, kdy má pořadatel pod sebou také prodej alko/nealko/pivo – tím se stává prodejcem).
  • Prodejce je entita, ke které jsou přiřazeny produkty a který má fakturační údaje včetně náležitostí EET, dokladů o koupi a daňových dokladů.
  • Prodejní místo je fyzické místo na akci, kde se prodávají produkty daných prodejců.

❗Platí, že EET je povinnost každého prodejce samostatně a tuto povinnost nepřenáší na pořadatele. Pokud prodejce je povinen evidovat tržby a nedodá údaje k EET, NFCtron ani pořadatel za to nenesou žádnou odpovědnost. Při nedodání údajů NFCtron informuje o skutečnosti, že prodejce podstupuje na sebe riziko porušení zákona.

Příprava EET před akcí

  • Na základě kontaktů a informací od pořadatele si všechny prodejce kontaktujeme přímo a získáme od nich potřebné údaje k EET. 
  • Prodejce nám dodá kromě sortimentu i certifikát s heslem a číslem provozovny.
  • NFCtron dodá přesnou komunikaci, kterou je nutné vložit do provozních podmínek akce a zároveň odkazovat na komunikační kanál NFCtron Point.

EET na akci

  • Návštěvník při prvním nabití kreditu na čip obdrží (a může si nechat znovu vytisknout při dalším dobití) tištěný informační papír. Ten obsahuje odkaz a QR kód vedoucí na elektronickou účtenku.
  • V elektronické účtence návštěvník zjistí zůstatek na čipu a všechny potřebné informace o proběhlých transakcích, včetně dokladů o koupi, daňových dokladů a EET účtenek ke každé transakci.
  • Vstupem na akci a následným nabitím čipu návštěvník souhlasí s vydáváním dokladů o koupi a EET účtenek v elektronické podobě na webovém rozhraní elektronické účtenky.

📣 Tištěný informační papír nemá žádný právní základ, neslouží jako doklad ani jako EET účtenka. Všechny doklady najdete ve své elektronické účtence, kde si je můžete stáhnout nebo vytisknout. 

🌳 Chceme šetřit životní prostředí a nezamořit celý areál vytisknutými a zahozenými účtenkami.

Ukázka načtení elektronické účtenky

Odpovědělo to na vaši otázku? Děkujeme za zpětnou vazbu Při odesílání zpětné vazby se vyskytl problém. Prosím zkuste to znovu později.